Foo Fighters kariyer yolculuğuna devam edecek

Zaman Makinası|

Majör grubun davulcusu Taylor Hawkins geride bıraktığımız sene hayatını kaybetmişti. Grup 2022’nin son anlarında bir mesaj yayımlayarak perde kapatmayacağını, yola devam edeceğini belirtti.

Foo Fighters yaptığı açıklamada Taylor olmadan başka bir ekip formunun ortaya çıkacağını vurguladı ve şunları söyledi: “Grubumuzun gördüğü en zor ve trajik yıla veda ederken, en çok sevdiğimiz ve değer verdiğimiz insanlar ve artık aramızda olmayan sevdiklerimiz için ne kadar minnettar olduğumuzu hatırlıyoruz. Foo Fighters, müziğin iyileştirici gücünü ve yaşamın devamını temsil etmek için yirmi yedi yıl önce kuruldu. Son yirmi yedi yıldır hayranlarımız dünya çapında bir topluluk, en karanlık zamanları birlikte atlatmamıza yardımcı olan özverili bir destek sistemi oluşturdu. Taylor olmasaydı, asla olduğumuz grup olamazdık.

Hawkins’in Foo Fighters hayranları için ne kadar önemli olduğunu kabul ederek açıklamasını sürdüren ekip son olarak şunu vurguladı: “Sizi tekrar gördüğümüzde – ve yakında göreceğiz – Taylor’ın her gece ruhuyla orada olacağımızı biliyoruz.”

Elli yaşındaki Hawkins takvimler Mart 2022’yi gösterirken Kolombiya’nın Bogota kentinde grupla birlikte Güney Amerika turnesindeyken hayata veda etmişti.

Comments are closed.