Fotoğraf sanatçısı Mick Rock hayatını kaybetti

Zaman Makinası|

Yakın müzik tarihinin önemli fotoğrafçıları arasında yer alan Mick Rock hayatını kaybetti. Sanatçı yetmiş iki yaşındaydı. 

Rock’ın ailesi bu üzücü haberi fotoğrafçının resmi web sitesinde yayımladı. Açıklamaya göre Rock, Atlantik saat dilimine göre perşembe günü Staten Island’daki bir hastanede son nefesini verdi. Rock’ın ölümüne dair şu ana kadar herhangi bir sebep belirtilmedi.

David Bowie, Lou Reed ve Debbie Harry ve Oueen gibi efsanelerin yanı sıra Theophilus London ve Snoop Dogg gibi görece daha yeni yıldızların çarpıcı fotoğraflarına imza atan Mick Rock, zaman içerisinde rock ve pop janrının en meşhur fotoğrafçılarından biri oldu. Fotoğraf sanatçısı hem anavatanı İngiltere’de hem de New York’ta tüm ’70’lerin o gösterişli on yılın rock dünyasını yansıtan fotoğraflarından dolayı sık sık “70’leri çeken adam” olarak anıldı.

Mick Rock etrafındaki müzik dünyasının fotoğraflarını çekerken rock & roll yaşam tarzını bizzat yaşadı ve Bowie, Reed ve diğerlerinin yaşadığı sahnenin bir parçası oldu.

Bir röportajında Rock şöyle demişti: “Evet kabul ediyorum. Çok vahşi bir hayat yaşadım çünkü çok vahşi insanlarla takılıyordum. Kamera beni bir nevi oraya sürükledi.”

Comments are closed.