Füsun Nalan Açın 67 yaşında hayatını kaybetti

Zaman Makinası|

Bir dönemin sembol isimlerinden olan müzisyen Akrep Nalan mahlaslı Füsun Nalan Açın, altmış yedi yaşında hayata gözlerini yumdu.

Evinde bakıcısı tarafından ölü olarak bulunan Nalan Açın, her geçen gün artan sağlık sorunlarını sosyal medya hesabında takipçileri ile paylaşmış ve “geliyor gelmekte olan” notunu düşmüştü.

Acılarının büyük olduğunu söyleyen ve Akrep Nalan’ın solunum yetmezliği sorunu bulunduğunu belirten 13 yıllık komşusu Özlem Orpak

, “Akciğerlerinde buzlanma vardı. 7 Mart’ta hastaneye yatacaktı. Kendisi için solunum cihazı alınmıştı. Bakıcısı sabah bana gelip ‘Ablam iyi değil’ dedi. Bunun üzerine yanına gittim. Kalp masajı yaptım ancak geç kalınmıştı. Ambulansı çağırdım. Gelen doktorun söylediğine göre solunum yetmezliğinden yaşamını kaybetmiş. Biz birbirini seven komşulardık” dedi.

Çocukluğundan beri müzikle ilgili olan Açın, ilk profesyonel sahne çalışmasını 1980 yılında Hakkı Çağdaş’ın desteği ile gerçekleştirdi. Daha sonra çeşitli mekanlarda dinleyici kitlesini artırdı. Açın, ardından İstanbul ile Türkiye’nin her yerinde performanslar sergiledi ve tanınan bir isim oldu.

Füsun Nalan Açın’ın mirasını Nesin Vakfı’na bağışladığı açıklandı.

Comments are closed.