GAİN’in yeni dizisi Cezailer 29 Eylül’de yayında

Göz|

GAİN’de 29 Eylül ’22 tarihinde yayına girecek Cezailer, izleyiciyi bir psikiyatri kliniğinde cezai ehliyeti olmayanları ağırlayan cezailer koğuşuna konuk edecek.

Dizinin oyuncu kadrosunda Yiğit Özşener, Rıza Kocaoğlu, Esra Bezen Bilgin, Ushan Çakır, Onur Ünsal, Hayal Köseoğlu, Hakan Karsak, Şerif Erol, Görkem Kasal ve Cem Zeynel Kılıç yer alıyor.

Karanlığın ve komedinin iç içe olduğu hayatımızda klinik duvarlarının öte yanındaki hayata ne kadar uzak, ne kadar yakınız? Sarsılmaz sandığımız “gerçekliğimiz” aslında kendi kurguladığımız bir hikâye olabilir mi? Normal dediğimiz şeyin sınırları nerede başlıyor, nerede bitiyor? En kabul edilemez eylemlerimizi bize karakterimiz mi yaptırıyor, yoksa tüm bunların sorumlusu yaşadıklarımız ve travmalarımız mı?

Bir psikiyatrın, 1969 yılında Birleşik Amerika’daki psikiyatri hastanelerinde gerçekleştirdiği bilim tarihinin en ilginç deneylerinden Rosenhan Deneyi‘ni Türkiye’de tekrarlamayı kafaya koymasıyla başlayan olayları konu alan Cezailer’de kleptomani, şizofreni, alzheimer ve manik depresyon hastaları ile dolu bir klinikte yaşananlar anlatılıyor.

Dizide deneyi tekrarlamak amacıyla cezai ehliyeti olmayan hastaların arasına kendi isteğiyle katılan psikiyatr Mert karakterini Yiğit Özşener, klinik şefi Menderes rolünü Rıza Kocaoğlu üstleniyor. Lafını söylemekten çekinmeyen korkusuz psikiyatr Gamze’yi Esra Bezen Bilgin, cezailerin her şeyiyle ilgilenen hemşire Simge’yi ise Hayal Köseoğlu canlandırıyor. Ushan Çakır, Hakan Karsak, Onur Ünsal, Şerif Erol, Cem Zeynel Kılıç ve Görkem Kasal ise cezailer koğuşunda yatan ve farklı psikiyatrik hastalıklara sahip kişilere hayat veriyorlar. Her bir oyuncunun ayrı ayrı devleştiği yapım, karakter dağılımıyla da tam bir ekip işi olarak öne çıkıyor.

Senaryosunu Ayberk Çınar ve Murat Can Oğuz’un yazdığı, yönetmenliğini Murat Can Oğuz’un üstlendiği Most Yapım imzalı Cezailer 29 Eylül’de GAİN’de yayında. Dizinin fragmanını hemen aşağıdaki bağlantı aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Comments are closed.