George Clooney bir kez daha yönetmen koltuğunda: The Midnight Sky

Göz|

Hollywood dünyasının üst düzey aktörlerinden biri olan George Clooney, 2002 yılında ilk adımı attığı yönetmenlik kariyerine yeni bir halka ekledi.

Ünlü oyuncunun söz konusu yeni filmi The Midnight Sky adını taşıyor. Yazar Lily Brooks-Dalton’ın Good Morning Midnight isimli kitabından sinemaya aktarılan filmin uyarlama senaryosunu Mark L. Smith kaleme aldı.

Filmin başrolünü de Clooney üstlenirken oyuncu kadrosunda Felicity Jones, David Oyelowo, Tiffany Boone, Demián Bichir ve  Kyle Chandler gibi isimler yer alıyor.

Takvimler 2002’yi gösterirken Confessions of a Dangerous Mind filmiyle yönetmenlik hattına adım atan Clooney, son olarak bundan üç yıl önce Suburbicon ile yönetmen koltuğunda yer almıştı. Suburbicon hakkındaki inceleme yazımızı okuyun.

The Midnight Sky, Clooney’nin yönettiği yedinci film oldu. Dünyanın yaşanamaz hale geldiği, uzay boşluğunda yeni yaşamlar ve yeni “ev” arayan astronotların sonsuzluk içerisinde yön aradığı The Midnight Sky’ın fragmanı hemen aşağıda. Son söz olarak 11 Aralık ’20 tarihinde Birleşik Devletler’de vizyona giren filmin şu an Netflix’te yer aldığını belirtelim.

Comments are closed.