GREN’in geri dönüşü: Son Günüm

Şarkı|

GREN uzun süreli sessizliğini noktalıyor. Grup önümüzdeki ay Mevsimsiz İklimler adlı yepyeni bir uzunçalar çıkaracak. Albümün öncü tekliği Son Günüm ise şimdiden dinlemeye açıldı.

Bize ulaşan basın bülteninde söz konusu şarkının bol enstrümanlı, enerjik ve melodik bir rock baladı olduğu ve bir video görselliğiyle eşlenmesine ihtiyaç duyulmayan, sözel ve müzikal anlatısı son derece kuvvetli bir tekli olarak karşımıza çıktığı vurgulanıyor.

GREN bu şarkının ardından kasım ayında ikinci teklik olarak Geri Dönmez’i video klibiyle birlikte servis edecek. Sonrasında da 20 Kasım ’20 tarihinde albümün tamamı Ferment Records aracılığıyla çıkmış olacak.

2009 yılında çıkardığı adını taşıyan ilk albümüyle dönemin sert gitar müziği sahnesine sembol bir kayıt bırakan GREN, Mevsimsiz İklimler adlı yeni albümüyle tam on bir yıl aradan sonra geri dönüyor. Prodüktörlük ve aranjörlük görevi Görkem Karabudak tarafından üstlenilen albümde grubun vokalisti ve şarkı yazarı Nedim Zakuto synth ve klavyeleri de çalarken, davulda Can Karamustafaoğlu, gitarda ise Hakan Şeremetoğlu bulunuyor.

GREN’den Son Günüm hemen aşağıda.

Comments are closed.