Günün Soundu: Lucy Gooch – Rain’s Break

Günün Soundu|

Günün Soundu için çalışmalarını Bristol’da sördüren müzisyen Lucy Gooch – Rain’s Break adını taşıyan yeni şarkısına tanık oluyoruz.

Söz konusu parça genç söz yazarı ve bestecinin yoldaki kısaçalarına adını veriyor. Fire Records aracılığıyla 25 Haziran ’21 tarihinde yayımlanacak EP kapsamında toplam beş şarkı ses verecek.

Powell ve Pressburger’in ilk renkli filmlerinden esinlenen Lucy, her bir filmin müzikleri ve anlatımının öğelerini farklı özlem ve yenilenme ruh hallerinden geçen şarkılara yoğunlaştırmak için ses katmanları kullanıyor.

Gooch’un şarkı hakkındaki sözleri şöyle: “Hava durumunu kullanarak karakterin duygusal yolculuğunu yansıtmak için ilk filmdeki bu inanılmaz gelenek – şimdi klişe gibi görünüyor ama o zamanlar devrim niteliğindeydi. Bu, tamamen duygusal bir şeyin dramaya tamamen teslim olma hissini yeniden yaratma girişimim.”

Bugüne ilk adımı atarken yanımızda Lucy Gooch imzalı Rain’s Break olsun istedik. Şarkı için hazırlanan video klibin yönetmen koltuğunda Derrick Belcham bulunuyor.

 

Comments are closed.