Günün Soundu: Mick Jagger – Strange Game

Günün Soundu|

Günün Soundu için yaşayan müzik efsanesi Mick Jagger’ın Strange Game adını taşıyan sıfır kilometre şarkısına tanık oluyoruz. 

The Rolling Stones’un solisti, parçayı besteci Daniel Pemberton ile birlikte yazdı. Strange Game yeni Apple Original serisi Slow Horses’ın tema kaydı kapsamında ses veriyor.

Yakın tarihli bir röportajda Jagger, “Bir anda tanımadığım bir adamdan, Daniel Pemberton’dan bir e-posta aldım” dedi ve devam etti: “Onu duymuştum, çünkü epeyce TV ve film müziği yapmıştı. ‘Bu TV temasını yapmak ister miydin?’ diye sordu bana. Ben zaten her zaman farklı bir şeyler yapmaya hazırım.”

Strange Game’in yapımcısı Pemberton, yaptığı açıklamada “Mick Jagger ile çalışmak, profesyonel kariyerimin en heyecan verici işbirliklerinden biri oldu. İnanılmaz derecede benzersiz ve orijinal bir başlık teması oluşturmayı başardığımızı düşünüyorum ve dünyanın geri kalanının bunu duymasını bekleyemem.”

Slow Horses’ın yönetmeni James Hawes ise şunları ekledi: “Her zaman gösterinin tonunu belirleyecek bir şarkı istedik ve aklımda tek bir isim vardı: Mick Jagger. Parçayı ilk kez duymak çok heyecan vericiydi. Mick’in sözleri ve performansı, hayalini kurduğum tüm mizah ve havasıyla Slow Horses’ın havasını tamamen çiviledi.”

Comments are closed.