Günün Soundu: Okyanus Caddesi – Hep Sonsuza (Kadar)

Günün Soundu|

Günün Soundu için yerli müzik sahnesinde şarkılar var eden Okyanus Caddesi’nin Hep Sonsuza (Kadar) isimli yeni şarkısına tanık oluyoruz.

Okyanus Caddesi, ilk kez 2016 yılında birkaç yakın arkadaşın tutku projesi olarak Bahçeşehir’de kuruldu. Kendi müzikal tavır ve vizyonlarını var eden, var etmeye çalışırken de yolculuk sırasında pek çok deneyim kazandıran proje, 2018 yılında fikir ayrılıkları sebebiyle farklı yollara ayrıldı.

Okyanus Caddesi’nin söz yazarı, kompozitör ve bestecisi Çağatay Dikici, bu dönemde ortaya çıkardığı yeni özgün projeler ve performans sanatları çalışmalarına devam etti. IF Beşiktaş, IF Ankara, Dorock XL, 6:45 ve SPR Pub gibi Türkiye’nin saygın sahnelerinde boy gösteren Dikici, bu süre zarfında prodüktör olarak da pek çok yurtdışı projesine üretim yapmayı sürdürdü.

Dikici’nin Okyanus Caddesi ile olan yolu, 2020 yılında tekrardan kesişti. Yıllar öncesinde adını çocukluğunun geçtiği sokağa atfettiği projeyi bir persona olarak teslim aldı ve yayınlarını Okyanus Caddesi ismi altında Türkiye alternatif dinleyicilerinin beğenisine sunmaya başladı.

Bugüne ilk adımı atarken yanımızda Okyanus Caddesi imzalı Hep Sonsuza (Kadar) var.

Comments are closed.