Hiko Hikmetov ile tanışın

Yeni Sesler|

Yeni Sesler köşemizde bu haftaki konuğumuz dün itibarıyla solo kariyerine ilk adımı atan Hikmet Altınyıldız ya da sahne mahlasıyla Hiko Hikmetov oldu.  

Müzik kariyerine takvimler 2006 yılını gösterirken başlayan ve çeşitli bar, beste gruplarında davul çalan Altınyıldız, 2010-2017 yılları arasında ise Sapan grubunu var eden kemik kadroda yer aldı.

Sapan ile birlikte üç EP, iki single ve bir de albüm yayınlayan müzisyen o zaman zarfında grubuyla birlikte ülkenin önemli mekan ve festivallerinde sahne aldı. Hiko, Sapan’ın müzikal yolculuğuna son vermesinin ardından, 2019 yılının sonu itibariyle solo çalışmalarına ağırlık verdi.

Uzun yıllardır kullandığı sahne mahlası Hiko Hikmetov ile solo kariyerinde ilerleyen müzisyenin ilk single çalışması Yollar adını taşıyor. Şarkıyı tamamen kendi imkanlarıyla kaydeden müzisyene şarkının oluşum, kayıt ve miks aşamasında eski grup arkadaşı Vincent Baykal Ada’da eşlik ediyor.

Hiko Hikmetov’u radarınıza eklemek için onun ilgili Instagram, Twitter ve Spotify sayfasını takibe alabilirsiniz.

Tarafımıza gönderdiği basın bülteninde sound yolculuğunda herhangi bir müzik janrına bağlı kalmak istemediğini belirten Hiko Hikmetov’dan Yollar hemen aşağıda.

Comments are closed.