Hiko Hikmetov & Vincent Baykal Ada’dan yeni şarkı: Boşuna

Şarkı|

Vincent Baykal Ada ve Hiko Hikmetov’un birlikte yazıp seslendirdikleri Boşuna isimli şarkı dijital platformlar aracılığıyla yayımlandı.

2010 ile 2017 yılları arasında hayatını sürdüren Sapan grubunun kurucusu olan ikili, ekibin dağılmasından sonra müzik çalışmalarına solo olarak devam etti. Vincent Baykal Ada geçen yıldan bu yana solo şarkılar var ediyor. Hiko Hikmetov ise bu yıl yayımladığı şarkılarla solo kariyerini başlattı.

İkili şimdi eski zamandan kalan bir arada şarkı yazma alışkanlığından tekrar kuvvet aldı ve Boşuna adlı şarkıyı birlikte yazıp seslendirdi. Vincent Baykal Ada’nın evinde kaydedilen Boşuna’nın müzik, söz ve düzenlemesi her iki müzisyene ait. Kaydın miks ve mastering süreci ise Tahsin Güngör Aktürk imzasını taşıyor.

Tarafımıza ulaşan basın bülteninde şu vurgu yer alıyor: “Şarkı, geçmişte yaşanan burukluklara rağmen geleceğe daha umutlu bakmak isteyen bir zihnin izlerini yansıtıyor. Olumsuz düşünce ve sözlere karşın ‘rüzgarların nefesi hep burada, bu sözlerin hepsi boşuna.'” 

Son söz olarak parçanın Marcel Carné’nin 1938 yapımı Hôtel Du Nord isimli filminden repliklerle sona erdiğini belirtelim ve sizi Boşuna’ya doğru uğurlayalım.

Comments are closed.