House of Cards’ta perde kapanıyor

Göz|

İlk sezonu 2013 yılında gösterime giren Netflix dizisi House of Cards önümüzdeki yıl başlayacak altıncı sezonunun ardından kepenkleri kapatıyor.

David Fincher, Joel Schumacher gibi majör yönetmenlerin görev aldığı ve özellikle başroldeki Kevin Spacey’nin olağanüstü performansıyla üst perdeye taşıdığı yapım ilk bölümünden itibaren büyük övgüler alarak tarihin en iyi TV serileri arasında gösterildi.

Dizinin geleceği ise Kevin Spacey merkezli son gelişmelerin ışığında tartışılır hale geldi ve Netflix yönetimi House of Cards‘ı önümüzdeki yıl sonlandırma kararı aldığını duyurdu. 

Gelişmelerin çıkış noktası aktör Anthony Rapp’in on dört yaşındayken Kevin Spacey’nin kendisini taciz ettiğini öne sürmesiyle başladı. Bu iddia sonrası Spacey yaptığı yazılı açıklamayla agresif bir reddediş sergilemeyerek Rapp’ten özür diledi ve olayı bir yönüyle kabul etti.

Öte yandan tüm bu gelişmelerden aylar önce Netflix yönetiminin House of Cards‘ı sonlandırmayı kararlaştırdığı, Spacey cephesindeki sürpriz gündemin dizi finaliyle bir ilgisi olmadığı da konuşulanlar arasında. 

Comments are closed.