İbrahim Maalouf 29 Haziran’da Parkorman’da sahneye çıkıyor

Konser|

Dünya ve Fransız müzik sahnesinde trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan Lübnan kökenli Fransız müzisyen İbrahim Maalouf, 29 Haziran’da Pozitif ve Pasión Turca iş birliğiyle Parkorman’da müzikseverlerle buluşacak.

Müzik kariyerine klasik müzik eğitimiyle başlayan ve henüz yirmi yaşındayken birçok uluslararası klasik müzik yarışmasını kazanan İbrahim Maalouf, 2000’lerin başında pop, caz ve dünya müzik sahnelerinin önemli isimleri arasına adını yazdırmayı başardı. Yayımladığı birçok tekli ve albümle müzik listelerinde başı çeken Maalouf aralarında Sting, Salif Keita, Amadou & Mariam, Lhasa de Sela gibi pek çok majör ismin yer aldığı müzisyenlerle aynı sahneyi paylaştı. 2007’den bugüne kadar yayımladığı on beş albümde prodüktör, besteci ve aranjör rollerini de üstlenen başarılı virtüözün birçok film müziği bestesinde de imzası bulunuyor.

Gerçekleştirdiği her konserinde dinleyicilerine yenilikler sunan trompet virtüözü; caz, rap, dünya ve Orta Doğu müzik türleri arasında gezinen sounduyla ve kariyeri boyunca oluşturduğu kendine has stiliyle 29 Haziran akşamı Parkorman’da sevenleriyle buluşacak.

Comments are closed.