İlk The Doors albümünün 50. yıl seti geliyor

Zaman Makinası|

Los Angeles menşeli kült psychedelic rock topluluğu The Doors’un self-titled debut albümü ek materyallerle birlikte tekrar servis edilecek.

Soul Kitchen, The End, Break On Through (To the Other Side) ve Light My Fire gibi güçlü parçaları içeren The Doors albümü Ocak 1967’de yayımlanmış ve çok büyük geri dönüşler alarak The Doors’u majör müzik sahnesine taşımıştı.

Kaydın ellinci yılı içinse yeni bir box-set hazırlandı. Üç disk ve bir plaktan oluşan özel çalışma The Doors: 50th Anniversary Deluxe Edition adını taşıyor. 

1965’te kurulan grup frontman Jim Morrison’ın 1971 yılında hayatını kaybetmesine kadar geçen sürede toplam altı stüdyo albüm çıkardı.

Morrison’dan sonra The Doors diğer üyeler Ray Manzarek, John Densmore ve Robby Krieger ile üç albüm daha yayımlasa da daha fazla devam  edemedi ve 1978’de kepenkleri tamamen kapattı. 

Son olarak grubun ellinci yılında yeniden basılan ilk uzunçalarının önümüzdeki ay servis edileceğini belirtelim. The Doors’un 7 Mart 1967 tarihinde gerçekleşen New York konser kaydını da içeren albümle ilgili detaylara ulaşmak için tıklayın.

Setin tanıtım videosu hemen aşağıda:

Comments are closed.