İngiliz hükümeti aşı şartını kaldırdı, Novak Djokovic bu yıl Wimbledon’a katılacak

Zaman Makinası|

Tenis tek erkeklerde dünya eski bir numarası Novak Djokovic, Wimbledon’da aşı şartının kaldırılmasının ardından organizasyonda yer alabilecek.

Turnuvanın organizatörü All England Lawn Tenis Kulübü Başkanı Sally Bolton düzenlediği basın toplantısında hükümetin kararıyla İngiltere’ye girişte aşı zorunluluğu uygulamasının kaldırıldığını söyledi.

Bolton, pandeminin yayılımında kayda değer bir hızlanma olmaması halinde aşısız tenisçilerin de 27 Haziran – 10 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek turnuvaya katılabileceğini belirtti.

Kariyerinde yirmi grand slam şampiyonluğu bulunan Djokovic, yeni tip koronavirüs aşısını olmayı reddetmesi nedeniyle sezonun ilk grand slam turnuvası için gittiği Avustralya’dan sınır dışı edilmişti.

Birleşik Devletler’deki aşı kısıtlamalarından dolayı Indian Wells Masters ile Miami Açık Masters turnuvalarına da katılamayan Djokovic, bu gelişmenin ardından Wimbledon’da mücadele edebilecek.

Otuz dört yaşındaki majör tenisçi, bu yıl Dubai Tenis Şampiyonası’na çeyrek finalde, Monte Carlo Masters’a ilk turda, Sırbistan Açık’a ise finalde veda etmişti.

Comments are closed.