İSTANBUL`DA BİR GARİP DİNOZOR

Portre|

Coğrafyaların müzisyenleri etkilediği doğrudur. Ancak Birleşik Krallık’ın her daim kasvetli havası bir kişiye pek dokunmamış gibi. Ya da farz edelim ki dokunmuş hali bu olsun. Bilmeyenlere duyurulur: Orlando Tobias Edward Higginbottom diye yazılıp T.E.E.D (Totally Enormous Extinct Dinosaurs) diye okunur ünlü İngiliz DJ, prodüktör ve şarkıcının adı. Ada`nın rock ve indie kokusu hakim müziğine nispet edercesine, beynimizin her kıvrımına kadar işleyecek dans ritimlerini paylaşıyor ünlü DJ.

Müziğin ritimlerden kurtulup aynı zamanda sahne performansları ile daha da belirginleştirdiği bir tarzı var T.E.E.D.`nin. Orlando`da seçtiği sahne isminin enteresan olduğunun farkında, zira her şeyin cool olmak zorunda olduğu modern çağa bir isyan onunkisi. Sahne performanslarında kullandığı kendi yapımı dinozor kostümleri ile hem ismine gönderme yapmakta, hem de Orlando`nun da iç dünyasının küçük bir yansımasını dinleyicilerin önüne sermekte. Tüm bunlara ilaveten göze değişik gelen sahne ışıkları ise tüm T.E.E.D sıradışılıklarının sadece bir tanesi.

Deephouse, house ya da tekno diye tanımlayabileceğimiz tarzını, kendisi tarafından da çok benimsenmeyen bir fikir olduğunu yüzümüze karşı söyleyebiliyor Orlando ve ekliyor: “Her defasında sınırlandıramadığım sound bana daha geniş bir alan sağlıyor.”

Şunu rahatça belirtebilirim ki, Orlando`nun seti sizi kesinlikle olduğunuz yerde tutacak cinsten değil. Sıradan bir house parçasından öteye geçen ritimleri ile sizi dans pistine davet edecek kadar geniş bir yelpazeden dinleyenleri vuran bir altyapısı var müzisyenin. Bass ritimlerin, sağlam ve kuvvetli davul geçişleri ile buluştuğu parçalarına çoğu zaman kendisi vokalleri ile eşlik ediyor. Vokallerine Luisa Gerstein`in karıştığı Garden, dinlenmesi gereken T.E.E.D şarkılarından sadece biri.

Sadece biri dedim, çünkü onda fazlası var. Üstelik buna bizzat tanık olmak için fırsatımız ufukta beliriyor. T.E.D.D.`in ritimlerine ayak uydurmak ve sahne şovuna yakından göz atmak isteyenler için tarih ve konum verelim: 23 Mayıs`ta İstanbul`da gerçekleşecek Babylon Soundgarden’a uğrayacak ünlü DJ. Pişman olmayacağınız bir deneyimi yaşamak için ruhunuzu T.E.E.D`nin ellerine teslim etmeniz yeterli.

Comments are closed.