Karşınızda Tom Meighan

Yeni Sesler|

Leicesterlı müzisyen ve söz yazarı Tom Meighan kariyerine solo çizgide devam ediyor. Onun yeni single çalışması Movin’ On adıyla yayımlandı.

Üç dakika otuz saniye boyunca devam eden şarkı yüksek tempoda ilerliyor ve alttan yükselerek merkez hatta karışan geri vokal çıkışlarından güç alıyor.

Tom Meighan profesyonel müzik çalışmalarına takvimler 1997’yi gösterirken başladı ve öncülük ettiği Kasabian grubuyla adını dünya çapında duyurmayı başardı.

Kırk yaşındaki müzisyen, bundan iki yıl önce kız arkadaşı Vikki Ager’e saldırdığı suçlamasıyla hakim karşısına çıkıp suçunu kabul etmişti. Duruşma hakimi Nick Watson, Meighan’a şöyle demişti:

 

Yaptığın eylem esasen hapis cezasını gerektiriyor, ancak suçunu erkenden kabul ettiğin ve pişmanlık ifadelerini dikkate aldığım için bunu yapmayacağım. Sana 200 saatlik kamu cezası veriyorum.

 

Bu gelişme üzerine Kasabian bir açıklama yapmış ve artık Tom Meighan ile birlikte olamayacaklarını belirtmişti. Meighan da bir basın açıklaması yaparak suçlamaları kabul ettiğini, bir süre her şeyden uzaklaşacağını ama mutlaka yeniden müziğe geri döneceğini vurgulamıştı.

Geride kalan bu iki yıllık zaman zarfında Tom Meighan gözlerden uzak bir hayat yaşadı. Şiddet uyguladığı kız arkadaşı Vikki Ager ile barıştı ve evlendi. Müzisyen şimdi de kariyerini yeniden ve bu sefer solo çizgide var etmeye çabalıyor.

Onun yepyeni şarkısı Movin’ On hemen aşağıda sizi bekliyor.  

Comments are closed.