Kasabian’da deprem: Tom Meighan gruptan ayrıldı

Zaman Makinası|

Leicester’ın medarıiftiharı Kasabian’da vokalist Tom Meighan ekip kadrosundan ayrıldı. Grubun resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre bu ayrılık Meighan’ın kişisel hayatında yaşadığı sorunlardan kaynaklanıyor.

Takvimler 1997 yılını gösterirken kariyerini başlatan ve debut stüdyo albümünü 6 Eylül ’04 tarihinde yayımlayan ekip Britanya indie rock sahnesinde sıra dışı bir etki yaratmıştı.

Kasabian’ın külliyatında toplam altı uzunçalar yer alıyor. Bunların sonuncusu 2017 yılında For Crying Out Loud adıyla ses vermişti. For Crying Out Loud hakkındaki kritik yazımızı okuyun.

Son albümü sonrası kapsamlı turneye çıkan ekipten yeni bir albüm süreci beklenirken üyelerden Sergio Pizzorno solo bir albüm yayımlamış ve bu bireysel adım Kasabian’ın geleceği hakkında soru işaretleri yaratmıştı. Şimdi Tom Meighan’ın gruptan ayrılması Kasabian kültünün ömrünü tamamlamış olabileceği noktasında kuşkuları daha da artırmış durumda. 

Otuz dokuz yaşındaki Tom Meighan’dan gelen ilk açıklama “Çok yakında görüşeceğiz” şeklinde oldu. Umarız öyle olur ve Kasabian yoluna devam eder. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Ekibin 2009 yılında çıktığı Glastonbury Festival sahnesinden Fire performansı hemen aşağıda.

Comments are closed.