Kat Frankie’nin yeni albümüyle tanışın: Shiny Things

Yeni Sesler|

Pandeminin başlamasıyla beraber hayattaki değişikliği sorgulayan Kat Frankie sıfır kilometre stüdyo uzunçalarını Shiny Things adıyla yayımladı. Albümün merkezinde iyi bir gelecek hasreti ve nostaljik sesler bulunuyor. 

Shiny Things LP, Groenland Records aracılığıyla ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliği ile 13 Mayıs ’22 tarihinde tüm dijital platformlardan servis edildi.

Kat Frankie burada kendisini bir zaman yolcusu olarak görüyor. Tarihin gevşek uçlarının izini sürüp, bunları günümüzün siyasi kargaşasını aydınlatmak için kullanıyor. Bu tekrar edip duran düşüncelerden çıkanları ise metne ve müziğe çeviriyor. Bu bağlamda yeni albümü aynı zamanda evrimleşmiş bir gözlemcinin, empatik bir düşünürün, sert bir anlatıcının eseri haline geliyor.

Kırk üç yaşındaki sanatçı yeni albümle ilgili şunları söylüyor: “Shiny Things’de yer alan dokuz parçada, sanatın ne gibi değişiklikler getirebileceğini sorguladım. Bu noktada tamamen kırık camların üzerinde yürüyor gibi hissediyor insan. Umut dolu müzikle hüzünlü sözler, güzellik ve çürüme arasındaki ayrılmaz ilişki üzerine güçlü bir şekilde seslendirilmiş, yoğun bir şekilde düzenlenmiş bir albüm.”

Albümü dinlemek için ilgili Apple Music, Deezer veya Spotify sayfasına uğrayabilirsiniz. İçeriğin tam şarkı listesi ve ön yüz görseli ise hemen aşağıda.

1/ Shiny Things
2/ Spoiled Children
3/ The Sea
4/ Be Like Water
5/ Riverside
6/ Natural Resources
7/ Wrong
8/ Love (feat. Fama M’Boup)
9/ Road Movie (feat. KENICHI & the SUN)

Comments are closed.