Kazım Koyuncu’nun ardından 16 yıl

Zaman Makinası|

Kazım Koyuncu dünyaya gözlerini yumalı on altı yıl oldu. Koyuncu, yaşamı sevdi ve nefes alıp verirken bir amacı vardı ve yaşamda iz bıraktı.

Aşağıdaki sözleri vefatından bir yıl önce Trabzonspor’un kulüp dergisine söyledi. Biz onu yaşarken de sonsuzluk yolculuğuna çıktığında da çok sevdik. Çok seviyoruz. İyi ki yaşadın Kazım!

“Bir sanatçının çok sevildiğini bildiği noktada ürününü koruma güdüsü onun için beladır. Hani ‘Bir albüm yaptım çok sevildi, bunu koruyayım, onu devam ettireyim’ güdüsü. Etliye sütlüye dokunmama gibi kaygılar da taşır böyle sanatçılar. Sanatçının kişiliğini bitirmeye doğru giden yoldur bu ve ben de karşılaşıyorum böyle hallerle. 2000 kişinin alkışını aldıktan sonra ‘Ben ne kadar müthiş bir adamım’ duygusuna kapılıyorum. O saatten sonra da kendime çekidüzen vermek için mücadeleye girişiyorum.

Zaten çok ünlü olduğumu düşünmüyorum. Beni seven çok insan var ve sadece o sevgiye inanıyorum. Peki neden inanıyorum? Çünkü beni televizyonlarda görmeden, sadece yaptığım marjinal albümlerle seven insanlar bunlar. Yaptığım müzik sadece şarkı söylemek değil. Hayat dışarıdan bakıldığında çok karmaşık, çok yoğun ama bu hayatı seviyorum çünkü çok sevdiğim bir şey yapıyorum. Müzik yapıyorum.”

Comments are closed.