Kelly Lee Owens’tan Daft Punk’a saygı: Müzikleri bana yepyeni kapı açtı

Zaman Makinası|

Galli art-pop temsilcisi, robotlarla tanışmasını, ekibin ilk albümü Homework’ün üzerindeki etkisini ve Daft Punk’ın kariyer ilerleyişinin kendi işini güçlendirmeye nasıl yardımcı olduğunu hatırlıyor.

NME’ye konuşan Owens şunları söylüyor: “İlk olarak on yedi yaşındayken bir araba aldım. Kuzey Galler’den Manchester’a çok sık gittiğimi hatırlıyorum. Biri bana yol için karışık CD hazırladı ve orada çok fazla Daft Punk vardı. O zamanlar biraz bağımsız bir çocuktum. Homework’ü dinledim ve ‘Hey! Bunda bir şey var’ dedim. O albüm ve oradaki Daft Punk her şeyin yeni, tuhaf ve ilginç olduğu başka bir yere adım atmamı sağlayan yepyeni bir kapı açılışı gibiydi benim için.”

Kelly Lee Owens, Daft Punk ile ilgili sözlerine devam ediyor: “Los Angeles’ı ilk ziyaretimde Daft Punk ile tanıştım. 2015 yılıydı. Arkadaşım Allie beni Hollywood’daki Roosevelt Hotel’e götürdü ve aralarında Chris Holmes (Paul McCartney’in turne DJ’i) de dahil olmak üzere birkaç arkadaşla tanıştırdı. Guy-Manuel de Homem-Christo da oradaydı ve o gece onunla epeyce konuştum ama o an onun Daft Punk’ın yarısı olduğunu bilmiyordum. Daha sonra kiminle konuştuğumu öğrendim.”

Bundan tam yirmi sekiz yıl önce Paris’te yola çıkan efsanevi electronic wave ikilisi Daft Punk, geçtiğimiz günlerde yaptığı sürpriz açıklama ile kariyerini noktaladığını duyurmuştu.

Comments are closed.