Led Zeppelin hakkında belgesel geliyor

Göz|

Efsanevi rock grubuyla ilgili ilk grup onaylı belgesel olan Becoming Led Zeppelin’in prömiyeri geçtiğimiz cumartesi günü Venedik Film Festival’da yapıldı. Kısa bir süre sonra ise yaklaşan filmden ilk resmi klip çevrimiçi olarak paylaşıldı.

Bir dakika uzunluğundaki fragman gökyüzünde uçan bir zeplinin siyah-beyaz stok görüntüleri ile birlikte Good Times Bad Times performansını sergileyen grubun bozulmamış arşiv görüntülerini içeriyor.

Associated Press’in haberine göre Jimmy Page belgeselin galasında yer aldı ve majör gitarist film üzerine kısa açıklamalar yaptı. Page, grubun yetkili bir belgesel için başka birçok teklif aldığını ancak  tüm bu tekliflerin acınası olduğunu ve aynı zamanda müzik dışında her şeye konsantre olmak istediklerini belirtti.

Page, Becoming Led Zeppelin hakkında ise şunları söyledi: “Bu, müzikle ilgili her şey ve müziği harekete geçiren şey. Sadece kameraya konuşan birkaç insana odaklı bir örnek değil. Bu tamamen farklı bir türde bir şey.”

Belgeselin yapımcıları Bernard MacMahon ve Allison McGourty, Led Zeppelin’in 1980 yılında hayatını kaybeden üyesi John Bonham’ın Avustralyalı bir gazeteciyle yaptığı röportajın orijinal sesini bulmak için tam bir yıl harcadıklarını belirtti.

Belgeselde, çoğu daha önce hiç görülmemiş görüntülere ek olarak, grubun hayatta kalan üyeleri Page, Robert Plant ve John Paul Jones ile yeni röportajlar da yer alıyor.

Comments are closed.