Led Zeppelin’in 2007’deki final konserini izleyin

Konser|

Mart ayından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 döneminde tarihte ışıl ışıl parlayan birçok canlı performansın dijital olarak yayınlandığına şahit olduk. Son adımlardan birini de Led Zeppelin attı.

Majör rock & roll ekibinin 10 Aralık ’07 tarihli söz konusu konseri, yaşamını kaybeden ve grubun da görkemli kariyer başlangıcında parmağı olan Ahmet Ertegün anısına kapalı gişe olarak O2 Arena’da gerçekleşmişti.

Konserin bir diğer önemisi işe şuydu: Grubun yaşayan üyeleri Robert Plant, Jimmy Page ve John Paul Jones’un tam yirmi yedi yıl aradan sonra ilk kez sahneye çıkıyor olması.

1969 yılında kurulan ve tüm ’70’leri domine eden Led Zeppelin, davulcusu John Bonham’ın trajik bir şekilde hayatı kaybetmesinin ardından kariyerini noktalamıştı.

Şimdi hazırsanız bundan on üç yıl öncesine gidelim. Robert Plant, Jimmy Page, John Paul Jones ve John Bonham’ın oğlu Jason Bonham’ın sahnede Led Zeppelin kültünü yeniden hayatla buluşturduğu tarihi konser hemen aşağıda. Son söz olarak bu yayının geçici olarak yüklendiğini ve bu gece kaldırılacağını belirtelim. 

Comments are closed.