Led Zeppelin’in ilk resmi belgeseli yolda

Göz|

Rock & roll tarihinin önde gelen topluluklarından Led Zeppelin’in hikayesi ilk defa grup üyelerinin bizzat merkezde yer aldığı bir projede aktarılıyor.

Grubun ellinci yıl dönümü kapsamında hazırlanan belgeselde yirmili yaşlarının başındaki dört gencin sadece bir yılda sıfır noktasından dünyanın en çok kazanan müzik kültleri arasına nasıl girdiğine odaklanılıyor.

İsmi henüz açıklanmayan yapım arşiv görüntülerini ve hayattaki Led Zeppelin üyeleri Jimmy Page, Robert Plant, John Paul Jones’un güncel mülakatlarını içeriyor.

1969 yılında debut albümünü servis eden Londralı ekip özellikle ’70’lerin ilk yarısında zirve dönemini yaşadı. Baterist John Bonham’ın 25 Eylül ’80 tarihindeki trajik ölümünün ardından kepenkleri kapatsa da nesiller arasındaki geçişkenliğini hiç kaybetmedi.

Yoldaki belgesel ile Led Zeppelin ellinci yıl dönümünde adını tekrar üst perdeden hatırlatacağını belirtelim. Prömiyerin Cannes Film Festival’da yapılabileceği de konuşulanlar arasında. Bu hattaki gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

 

Comments are closed.