Liam Gallagher’dan Noel’e çağrı: COVID-19 ile savaş için tek konserlik Oasis dönüşü

Zaman Makinası|

“Ben sadece tek bir konser öneriyorum. Oasis olarak sahneye çıkalım. Tüm geliri de salgınla mücadele eden insanlara bağışlayalım. Hadi Noel bunu yapabiliriz.”

Liam Gallagher önceki günlerde resmi Twitter adresinden yaptığı paylaşımda büyük biraderi Noel Gallagher’a seslendi ve Noel’i COVID-19 karşısında mücadeleye davet edip salgın tehdidi geçtikten sonra Oasis olarak bir defaya mahsus sahne almaya çağırdı. 

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni nesil Korona Virüsü salgını İngiltere’yi de çok sert bir şekilde vurmuş durumda. Eczane ve marketler dışındaki tüm dükkanların kepenk kapattığı ülkede kültür-sanat ve spor organizasyonları da süresiz olarak askıya alındı.

Liam ve Noel Gallagher ikilisinin öncülüğünde kurulan Manchester menşeli Oasis özellikle tüm ’90’lar boyunca britpop tavrını domine etmiş, milenyum sonrasında ise sürekli değişen kadro ve iç çekişmeler sonucunda düşüşe geçerek 2009’da kariyerini noktalamıştı.

2009’dan bu yana Liam iki, Noel ise üç solo uzunçalar yayımladı. Tüm bu albümler Britanya listelerindeki ilk haftalarını zirvede kapatmış olsa da Oasis kültünün gölgesinde kaldı. Bu nedenle de Oasis’in geri dönüşüyle alakalı beklenti spekülasyonları son hız devam ediyor.

Liam’ın şimdilik son açık teklifine Noel’in vereceği yanıtı beklerken Whatever’a gidelim.

 

Comments are closed.