Mahmut Güleç ile tanışın

Yeni Sesler|

Yeni Sesler köşemizde bu haftaki konuğumuz müzik çalışmalarını bağımsız olarak İstanbul’da sürdüren Mahmut Güleç oldu.

Tarafımıza gönderdiği basın bülteninde müzik yapmayı ve bisiklete binmeyi çok sevdiğini vurgulayan Güleç, İTÜ Müzikoloji mezunu. Bu topraklardaki birçok müzisyen gibi o da geniş bir yelpazede çeşitli kaynaklardan ruhunu beslemeye çalışıyor, eski şarkıları biraz daha çok seviyor ve dinliyor.

Güleç son yıllarda Bora Uslusoy ile çalışma fırsatı yakalıyor ve bu fırsatın ona büyük katkısı oluyor. Başta biraz gitar çalmayı öğreniyor, sonra her şey çok hızlı gelişiyor ve müzik yolculuğuna daha sıkı şekilde sarılıyor. Bu noktada sözü Mahmut Güleç’e bırakalım:

“Çalışmalarımı ve kayıtlarımı evde tek başıma yapıyorum. 2020 yılının son günlerinde Dünya adlı şarkımı dijital müzik platformlarında yayınladım. Geçtiğimiz günlerde Kurtalan ve Çoban adını verdiğim iki enstrümantal kaydı peş peşe yayınladım. Kurtalan’ın beste süreci çok uzun bir zamana yayıldı. En az on beş yıllık hikayesi var Çok defa yazıp sildim, aylarca, yıllarca bir köşede bekledi. Sonunda tamamlamayı başardım. Birkaç iyi müzisyeni bir araya getirip stüdyoda kaydetmeyi çok istedim, denedim ama bu imkanları sağlayamayınca yapabildiğim kadarıyla yayınlamaya karar verdim.”

Mahmut Güleç’in şu ana kadar servis ettiği tüm şarkıları Spotify üzerinden dinleyebilir, müzisyenin güncel paylaşımlarına ilgili Instagram ve Twitter hesaplarından ulaşabilirsiniz. Son söz olarak Güleç’in önümüzdeki dönemde de üretimini sürdüreceğini belirtelim.

Comments are closed.