Marie Sahba’dan yeni single Never Got to Know You burada

Şarkı|

İran asıllı Norveçli müzisyen, söz yazarı ve yapımcı Marie Sahba doğunun geleneksel müziğini İskandinav popuyla harmanladığı ilk teklisi Never Got to Know You ile karşımızda.

Söz konusu bu kayıt Sahba’nın önümüzdeki sonbahar döneminde yayımlayacağı kısaçaları kapsamında ses veriyor.

Müzisyen, Oslo’nun önde gelen konser mekânlarında ve festivallerinde sahne aldı. Müziğini icra ederken İranlı kökenlerinden ilham alan Marie, müziğine dair bütün süreçleri kendisi gerçekleştiriyor: Şarkı sözü yazıyor, yapımcılık yapıyor ve parçalarını kendi etiketi Sahba Records üzerinden yayımlıyor.

Marie Sahba’nın takvimler 2019’u gösterirken çıkan Out of Control adlı debut EP’si İskandinavya’da ilgiyle karşılandı. Özellikle içerikteki Take Me Back adlı parça Norveç radyolarında sıklıkla çaldı. Daha da önemlisi Norveç devlet kanalı NRK’nın Heksejakt dizisinde ve İsveç drama dizisi Udda Veckor’da yer aldı.

Ufuktaki EP’si üzerinde çalışırken babasını kaybeden Marie, sound çizgisi hedefinde Azerbaycan, İran ve Türkiye üzerinde odaklanmaya karar verdi. Çok kültürlülüğü ses evreninde de yansıtmak isteyen Marie Sahba ilk tekli Never Got To Know You için Türkiyeli çellist Yasemin Özler ile iş birliği yaptı.

Comments are closed.