MELİS DANİŞMEND’DEN YENİ ALBÜM: VE EV

Şarkı|

Kariyerinin erken dönemlerinde üçnoktabir grubuyla çalışan Melis Danişmend’in yeni albümü Ve Ev kısa süre önce dijital platformlardan servis edilmişti. Albüm dün CD baskısıyla da yayınlandı.

We Play aracılığıyla çıkan Ve Ev’de toplam sekiz şarkı yer alıyor. Sinan Kaynakçı imzalı Ondan Öyle dışındaki tüm söz ve müzikler Danişmend’e ait. Müzisyene kayıt sürecinde Faruk Kavi (Gitar), Ozan Öner (Bas Gitar ve Glockenspiel), Gülşah Erol (Çello), Serkan Emre Çiftçi (Trompet) ve Burak Gürpınar (Davul) gibi isimler eşlik ediyor.

Müzik prodüktörlüğünü Emre Ataker’in üstlendiği albümün kayıtları Josephine Studio’da gerçekleştirildi. Mastering ise Pieter Snapper / Babajim Studios tarafından yapıldı.

Bundan altı yıl önce ilk stüdyo çalışması Daha Az Renk ile solo kariyerine adım atan müzisyenin ikinci albümü 2013 yılının başlarında Biraz Gülmek İstiyordum ismiyle gelmişti.

Danişmend dün yayınlanan üçüncü uzunçaları Ve Ev’in kartonetindeki kısa yazısında şunları söylüyor: “Her şeye rağmen iyi ki müzik yapıyoruz. Ve iyi ki hala mucizelere inanıyoruz.

Albümde yer alan şarkılar şöyle:

  1. Uçurumlarda
  2. Bugünler Parlak
  3. Mucize
  4. Hiç
  5. Baştan
  6. Sözler Artık Ağıt
  7. Ondan Öyle
  8. Bazı Günler Unutulmaz

Comments are closed.