Michael Jackson’ın They Don’t Care About Us şarkısına Spike Lee’den yeni video

Video|

29 Ağustos günü Michael Jackson’ın altmış ikinci doğum günüydü ve bu yenilenen video klip de Jackson’ın doğum günü kutlamasına dahil edildi.

They Don’t Care About Us şarkısı Jackson’ın 20 Haziran ’95 tarihinde yayımlanan HIStory: Past, Present and Future, Book I adlı dokuzuncu stüdyo albümünde ikinci sırayı işgal ediyor.

Parçanın o dönem çekilen ve polis şiddetine, sokak hareketlerine ve ırkçılık karşıtlığına dair görüntüler içeren videosunu Spike Lee yönetmiş, çalışma büyük etki yaratmıştı.

Lee aradan on dört yıl geçtikten sonra şarkı için yeni bir klip hazırladı ve bu klipte son dönemde Birleşik Devletler’de yaşanan polis şiddetiyle başlayan Black Lives Matter hareketinden görüntüleri kullandı. Lee bu yeni video ile ilgili şöyle konuşuyor:

 


Büyük protesto şarkıları asla eskimez çünkü mücadele hala devam ediyor. İşte bu yüzden They Don’t Care About Us içinde yaşadığımız bu kaotik dünyanın marşıdır.

 

1996 yılında çekilen ilk videodan kesitlerle birlikte geride kalan aylarda polis şiddetini dünyanın farklı şehirlerinde protesto eden insanların reaksiyonlarını da içeren yeni They Don’t Care About Us videosu hemen aşağıda.

Comments are closed.