Modest Mouse’un kurucusu Jeremiah Green yaşamını yitirdi

Zaman Makinası|

Indie rock ekibi Modest Mouse’un davulcusu Jeremiah Green kırk beş yaşında hayatını kaybetti. Müzisyen, 1990’ların başında solist Isaac Brock ve bass gitarist Eric Judy ile Washington çıkışlı grubun kuruluşuna imza attı.

Modest Mouse bundan kısa süre önce bir açıklama yayımlamış ve Green’in kanser tedavisi gördüğünü kamuoyu ile paylaşmıştı.

İlk Modest Mouse albümü, This Is a Long Drive for Some With Nothing to Think About 1996 yılında servis edildi. Bu albüm zaman içinde etki gücünü kaybetmedi ve kült bir klasik olarak tarihteki yerini aldı. Modest Mouse’un ikinci uzunçaları The Lonesome Crowded West takvimler 1997’yi gösterirken yayımlandı. Grup geçen sene bu albümün yirmi beşinci yıl dönümü için turneye çıkmıştı. The Lonesome Crowded West’in görkemli başarısı nedeniyle Modest Mouse majör plak firması Epic Records’a geçiş yapmıştı.

1992 yılında temelleri atılan Modest Mouse kariyeri boyunca toplam yedi stüdyo albüm servis etti. Bunların sonuncusu 2021 yılında gelen The Golden Casket oldu.

Grubun resmi sosyal medya hesaplarından şu paylaşım yapıldı: “Bunu kolaylaştırmanın bir yolunu bilmiyoruz. Bugün sevgili arkadaşımız Jeremiah’ı kaybettik. Dinlenmek için uzandı ve öylece gözden kayboldu. Şu anda bir sürü güzel söz söylemek isterdik ama şimdi zamanı değil. Yakında zamanı olacak. Lütfen verdiğiniz ve aldığınız, verdiğiniz ve alacağınız tüm sevginin kıymetini bilin. Her şeyden önce Jeremiah aşkla ilgiliydi. Seni seviyoruz.”

Comments are closed.