Müzikte Corona Virüsü etkisi

Zaman Makinası|

İlk olarak takvimler Aralık 2019’u gösterirken Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona Virüsü dünya çapında etkisini göstermeye başladı. Bu etkinin sosyal yaşamla birlikte müzik sektöründe de olumsuz etkileri gözleniyor.

Dünya Sağlık Örgütü, Kıta Avrupası’nda özellikle İtalya’da yüksek sayıda vaka ve ölü sayısına yol açan bu yeni nesil virüsün İran ve Birleşik Devletler başta olmak üzere nüfus yoğunluğunun artış gösterdiği birçok ülkede hızla yayıldığını bildiriliyor.

Dünya genelinde yaşanan Corona salgını planları aylar öncesinden yapılmış büyük festival ve organizasyonların ertelenmesine yol açtı. California’da gerçekleşen Coachella bunlardan birisi. Coachella komitesi önümüzdeki ay yapılacağı duyurulan ve programında Lana Del Rey, Thom Yorke, Flume, 21 Savage, Rage Against The Machine gibi isimleri barındıran festivalin ekim ayına ertelendiğini açıkladı.

Ek olarak Texas merkezli SXSW kapsamında birçok etkinlik askıya alındı. Miami’deki Ultra Music Festival ve California’daki Stagecoach Music Festival yılın sonbahar dönemine ertelendi. Mayıs ayında gerçekleşecek Cannes Film Festival’ın ve haziranda kapısını açacak Glastonbury’nin salgın süreci bu ivmeyle devam ederse ertelenmesine kesin gözüyle bakılıyor.

 

 

Comments are closed.