Müzisyen Bobby Rydell hayatını kaybetti

Zaman Makinası|

Yarım asır önce bir idol haline gelen ve güçlü sesi, sembol varlığı, tavrıyla uzun yıllar aralıksız kariyerini sürdüren Philadelphia doğumlu şarkıcı Bobby Rydell yetmiş dokuz yaşında hayatını kaybetti. Sanatçının sözcüsü Rydell’in ölüm nedeninin pnömoni komplikasyonları olduğunu belitti.

Rydell ve o yıllarda yıldız haline gelen diğer iki cana yakın sanatçı, Frankie Avalon ve Fabian, Güney Philadelphia’da yaklaşık iki blok ötede büyüdüler. Pop grafiğindeki günleri geçtikten çok sonra, olgunluk çağlarında büyük başarılar elde ettiler. Üçü 1985’ten beri birlikte yoğun bir şekilde turneye çıktı, Altın Çocuklar olarak belirtildi ve bu yıl hala birlikte performans sergiliyorlardı.

Rydell farklı sağlık sorunları yaşasa da güçlü bir şekilde hayata bağlı kalmak için çabaladı. Allan Slutsky ile birlikte yazdığı Bobby Rydell: Teen Idol on the Rocks adlı otobiyografisinin yayımlandığı 2016 yılı onun kronikleşen alkol bağımlılığından sonra geri dönüşünü  simgeledi. Temmuz 2012’de böbrek ve karaciğer nakli oldu. Aynı senenin Ekim ayında bir yolcu gemisinde performans sergiledi. Beş ay sonrasında kalp ameliyatı geçirdi.

Gerçek adı Robert Ridarelli olan sanatçı, 1959 yılında ilk kez Billboard’un ilk yüz listesine girmişti. Kariyeri boyunca toplam otuz dört single çalışmasıyla müzik listelerinde büyük ses getiren Rydell, otuz milyondan fazla albüm satışı elde etti.

Comments are closed.