Müzisyen Gordy Harmon 79 yaşında hayatını kaybetti

Zaman Makinası|

ABC 7 Eyewitness News’in bildirdiğine göre, uzun süredir devam eden R&B grubu Whispers’ın kurucu üyesi Gordy Harmon vefat etti. Harmon’ın ailesi ABC’ye yaptığı açıklamada, müzisyenin 5 Ocak Perşembe günü Los Angeles’taki evinde uykusunda öldüğünü söyleyerek haberi doğruladı. Harmon yetmiş dokuz yaşındaydı.

The Whispers, 1964’te Los Angeles’ta kuruldu ve And the Beat Goes On, Rock Steady ve It Just Gets Better With Time gibi single çalışmalarıyla büyük hitler elde etmeye devam etti. Harmon, grubu ikizler Wallace ve Walter Scott, Marcus Hutson ve Nicholas Caldwell ile birlikte yarattı.

Gırtlağında bir yaralanma geçirdikten sonra Harmon, 1973 yılında grubun ilk bir numaralı şaekısı olan And the Beat Goes On’un yayımlanmasından yıllar önce gruptan ayrıldı. The Whispers, 2014 yılında R&B Music Hall of Fame’e dahil edildi ve iki yıl önce Soul Music Hall of Fame Ödülü’nü aldı. 2005 yılında, Grammy Ödülleri’nin San Francisco bölümü onlara bir Akademi bölümünün verebileceği en büyük onur olan Governors Ödülü’nü takdim etti.

Comments are closed.