Müzisyen Howie Pyro 61 yaşında hayatını kaybetti

Zaman Makinası|

1990’ların punk grubu D Generation’ın bir üyesi, bir punk rock temsilcisi Howie Pyro hayatını kaybetti. Müzisyen altmış bir yaşındaydı.

Müzisyenin temsilcisi, Pyro’nun bir karaciğer nakli ve karaciğer hastalığını takiben COVID-19’dan kaynaklanan komplikasyonlardan vefat ettiğini belirtti.

Pyro, 1970’li yıllarda Blessed grubunun bir üyesi olarak New York punk sahnesinin bir parçasıydı. D Generation, 1994 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü yayımladıktan sonra, kariyer devamı için Columbia Records ile anlaşma imzaladı. 1996’da No Lunch ve 1998’de Through the Darkness albümleri geldi. Grup son yıllarda aktifliğini korudu. D Generation’ın son albümü 2016’da Nothing Is Anywhere adıyla geldi.

D Generation ile yaptığı çalışmalara ek olarak, Pyro daima üretken bir müzisyen oldu. Danzig, Johnny Thunders, Rancid, Joey Ramone, Misfits, Debbie Harry, Alan Vega, Kid Congo Powers gibi sanatçılarla çalıştı. Aynı zamanda 45 RPM odaklı radyo programı Intoxica’nın arkasındaki DJ de Pyro’ydu.

Pyro’nun ailesi, Pyro’nun sevenleri için bir mesaj yayımladı ve arzu edenlerin UCLA Karaciğer ve Pankreas Nakli Bölümüne bağışta bulunabileceğini belirtti. Aile ayrıca Pyro’nun Hollywood Forever Mezarlığı’na defnedileceğini açıkladı.

Comments are closed.