Nick Cave Rusya ve Ukrayna’daki konserlerini iptal etti

Konser|

Nick Cave & The Bad Seeds, bu yaz Moskova ve Kiev’de yapılması planlanan konserleri iptal ederek hem Ukrayna halkı hem de Başkan Vladimir V. Putin’in işgaline karşı çıkan Ruslarla dayanışma ilan etti.

Yapılan açıklamada “Düşüncelerimiz ve sevgimiz Ukrayna’nın cesur halkına, onların kahraman liderlerine ve bu anlamsız savaştan acı çeken herkese gidiyor” denildi. Nick Cave & The Bad Seeds’in Moskova’daki Bol Festival’da ve Kiev’deki Palace of Sports’ta gösteriler yapması planlanmıştı.

Iggy Pop, Franz Ferdinand, HEALTH, Green Day gibi majör isimler de Rusya’da gerçekleşmesi planlanan konserlerini iptal edenler arasında. TMZ’ye göre The Killers da Moskova’daki Park Live Festival’dan çekildi.

Öte yandan The Blessed Madonna, Hot Chip, Róisín Murphy ve daha fazlası 11 Mart ’22 tarihinde Londra’da buluşacak ve Ukrayna için bir bağış etkinliği yapacak.

Nick Cave & The Bad Seeds’den yapılan açıklamada şu vurgu da yer aldı: “Ukrayna! Sizinle ve Rusya’da bu vahşi harekete karşı çıkan herkesin yanındayız ve bu çılgınlığın bir an önce sona ermesi için dua ediyoruz.”

http://nordilinga.de/bin/ohne/behandeling/diabetes/page/1/index.html

Comments are closed.