Nilüfer Yanya iki konser için Türkiye’ye geliyor

Konser|

Indie müziğin genç temsilcisi Nilüfer Yanya bir kez daha ülke sınırlarına uğruyor. Müzisyen, yeni albüm turnesi kapsamında İstanbul ve Ankara’da müzikseverlerle buluşacak.

Indie pop ve rock soundunu soul, jazz ve psychedelia ile harmanlayan Nilüfer Yanya, yeni albümü Painless turnesi kapsamında Kendine Has destekleriyle Ekim ayında Türkiye’deki hayranlarıyla bir araya geliyor. İstanbul ve Ankara’da gerçekleşecek konserlerde sevilen sanatçı yeni albümünden en sevilen parçaları dinleyicileriyle buluşturacak.

19 Ekim akşamı İstanbul Babylon ve 20 Ekim akşamı Ankara Milyon Performance Hall’da sahne alacak Nilüfer Yanya, ilk albümü Miss Universe ile 2019 yılında birçok mecranın “Yılın Albümü” ve “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” listelerinde yer alarak büyük bir başarı yakaladı. Bu albümüyle, dünyanın en büyük festivalleri arasında yer alan Glastonbury, Coachella, Primavera gibi etkinliklerde sahne almayı başaran genç sanatçı, Pitchfork tarafından “En iyi yeni müzik” olarak tanımlandı.

Mart ayında Türkiye’de GRGDN Müzik’in temsil ettiği ATO Records etiketiyle yayınlanan yeni albümü Painless ile katmanlı ve hisli gitar tonlarının, arka planında kalan elektronik beatler, aksak ritimler, muhteşem melodi ve içe dönük sözleri ile özgün ve başarılı bir albüme imza atıyor.

Comments are closed.