Noel Gallagher duyurdu: Bu gece Oasis’ten yeni şarkı geliyor

Yeni Sesler|

Bu sabah saatlerinde sürpriz bir gelişme yaşandı ve Oasis’in resmi sosyal medya adreslerinden Noel Gallagher imzalı bir metin paylaşıldı. Bu metinde Oasis’in yeni bir şarkı yayımlayacağı yazıyordu.

“Selam dostlar” sözleriyle başlayan Noel’in mesajı şöyle devam ediyor: “Ben de tıpkı dünyanın geri kalanı gibi ailemle birlikte evdeyim.  Zaman öldürmeye çalışırken evdeki kutularda yüzlerce isimsiz CD buldum. Bunları sonsuza dek kaybettiğimi sanıyordum.”

Açıklamasının ilerleyen kısmında Noel yaklaşık on beş yıl önce Hong Kong’ta soundcheck sırasında kaydedildiğini düşündüğü bir demo parçayı bu gece yayımlayacaklarını müjdeliyor. Parçanın adı Don’t Stop

Bu her ne kadar yeni kayıt bir paylaşım olmasa da Oasis adına önem arz ediyor. Zira son albüm çalışmasını 2008 yılında Dig Out Your Soul ismiyle çıkaran ekip 2009 yılından bu yana kepenkleri kapalı tutuyor.

Son olarak Liam Gallagher’ın büyük biraderi Noel Gallagher’ı COVID-19 salgınından etkilenenler yararına bir defaya mahsus sahneye çağırdığını sizlerle paylaşmıştık. Oasis şimdilik geri dönmüyor ancak eski kayıt da olsa yeni bir şarkı duyurulması grup hayranlarını heyecanlandırmış durumda.

Bu gece Don’t Stop ses verdiğinde biz de parçayı yayın akışımıza ekleyeceğiz. Takipte kalın.

View this post on Instagram

Hey there dudes and dollies. Like the rest of the world I’ve had infinite time to kill lately so I thought I’d FINALLY look and find out what was actually on the HUNDREDS of faceless unmarked cd’s I’ve got lying around in boxes at home. As fate would have it I have stumbled across an old demo which I thought had been lost forever. As far as I’m aware there is only one version of this tune “out there” from an Oasis soundcheck in Hong Kong about 15 years ago? I’m not sure whether the soundcheck version pre dates the demo as there’s no date on the CD. I know some of you love this tune so we thought we’d put it “out there” for you to enjoy/argue over. It’ll be up on the Internet from midnight. The song is called: 'Don’t Stop…' Hope everyone is staying safe and trying to ride out the lockdown with the minimum of fuss. You’re welcome by the way. ✌?(NG)

A post shared by Oasis (@oasis) on

Comments are closed.