Noel Gallagher yeni albüm açıkladı ve öncü şarkıyı servis etti

Yeni Sesler|

Noel Gallagher’ın High Flying Birds’ün yeni stüdyo albümü Council Skies adıyla ses verecek. Söz konusu uzunçalar 2 Haziran ’23 tarihinde Sour Mash Records aracılığıyla yayımlanacak.

On bir parçalık LP ayrıca Pet Shop Boys, The Cure’dan Robert Smith ve daha fazlasının remikslerini içeren genişletilmiş bir sürüm de içerecek. Bugün grup, Colin Solal Cardo’nun yönettiği ve Gallagher’ın Milly Alcock’la (son zamanlarda House of the Dragon’da Rhaenyra Targaryen olarak rol alan) başrolde oynadığı bir video ile birlikte Easy Now adlı bir şarkı paylaştı.

Council Skies, Gallagher’ın Londra’daki stüdyosunda temellendi ve şarkılar Abbey Road Studios’ta kaydedildi. Gallagher bu albümde, uzun süredir birlikte çalıştığı Paul “Strangeboy” Stacey ile ortak yapımcılığı üstlendi.

Bir basın açıklamasına göre Council Skies, Gallagher’ın Manchester tarzına saygı duruşunda bulunuyor. Albümün başlığı Gallagher’ın yakın arkadaşı ve illüstratör Pete McKee’nin bir kitabından alındı. Gallagher kayıt hakkında “Başlangıca geri dönüyoruz” dedi.

Council Skies kapsamındaki tam şarkı listesi ve içerikten çıkan yeni single Easy Now hemen aşağıda.

1/ I’m Not Giving Up Tonight
2/ Pretty Boy
3/ Dead to the World
4/ Open the Door See What You Find
5/ Trying to Find a World That’s Been and Gone Pt. 1
6/ Easy Now
7/ Council Skies
8/ There She Blows
9/ Love Is a Rich Man
10/ Think of a Number
11/ We’re Gonna Get There in the End

Comments are closed.