Nolan’ın yeni filmi Oppenheimer’dan ilk poster geldi

Göz|

Oscar ödüllü yönetmen Christopher Nolan’ın merakla beklenen savaş zamanı biyografisi Oppenheimer resmi olarak bir yıl sonra vizyona girecek. Universal Pictures bu vesileyle filmin ilk resmi posterini yayımladı.

Kasvetli destan, ünlü teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’ın hikayesini ve yıkıcı atom bombasının geliştirilmesinde oynadığı rolü anlatacak. Söz konusu bombamın üretim girişimine katılımı, Oppenheimer’a “Atom bombasının babası” unvanını kazandırdı.

Dün sabah, filmin beklenen yüz günlük sinema gösteriminden tam bir yıl önce, Nolan’ın Oppenheimer’ı için ilk bakışa ulaştık. Posterde karanlık bir silüetle itibarlı bilim adamı J. Robert Oppenheimer’ı oynayan Cillian Murphy, şık bir takım elbise içinde duruyor ve sigarasının küllerini gelişigüzel bir şekilde savuruyor. Büyük bir patlamanın geri tepmesi, duman dağılmaya başladığında tek başına dururken ateşli bir esinti ile paltosunu kaldırıyor. Posterin üst kısmında başlık, altında kısa harflerle çıkış tarihi ve hemen altında “Dünya sonsuza kadar değişir” vurgusu ortalanıyor.

 

Comments are closed.