Oasis değil ama Liam Gallagher geri dönüyor

Şarkı|

Q Magazine’e verdiği mülakatla yedi yıl aradan sonra ilk kez özel olarak soruları kabul eden Liam Gallagher yeni bir projeyle geri döneceğini açıkladı.

Abisi Noel Gallagher’ın “Liam çekilmez biri. Onunla daha fazla çalışamam” sözleri üzerine 2009 yılında Oasis dağılmıştı.

Liam Gallagher da Oasis sonrası Beady Eye’ı kurdu ve o ekiple iki albüm yayımladı. Fakat Beady Eye için işler pek yolunda gitmedi ve topluluk beş yıl içinde kepenk kapattı. 

Kırk dört yaşındaki frontman dört yıl süren sessizlikten sonra geri dönmeye hazırlanıyor. Ayrıca Liam’ın Warner Bros. Records ile 2017 çıkışlı bir solo albüm için anlaştığını belirtelim.

Tüm müzik yaşamında ilk kez bir solo albüm çıkaracak Manchesterlı müzisyen bunun neden şimdi olduğu sorusuna “Herkes bilir ki ben bireysel kariyer için çırpınan biri değilim, hiç olmadım. Bu da zaten tek seferlik bir proje” karşılığını veriyor.

Yeni çalışmasının on ya da on bir şarkıdan oluşacağını belirten Liam röportajda bir soru da kendisi ekliyor: “Evet, geri döneceğim. Zaten bensiz her şey daha sıkıcı olurdu, haksız mıyım?”

Comments are closed.