Oasis’in ikinci albümü 25. yıla özel baskısıyla geliyor

Zaman Makinası|

Manchester menşeli majör ekip Oasis’in ikinci stüdyo albümü artık yirmi beş yaşında. (What’s the Story) Morning Glory adını taşıyan albümün yirmi beşinci yılı için özel plak baskısı hazırlandı.

Gümüş renk baskılı iki ayrı plak içeren (What’s the Story) Morning Glory 25 özel paketi sınırlı sayıda hazırlanıyor. Big Brother Recordings aracılığıyla yayımlanacak setin çıkış tarihi albümün tam yıl dönümünde gerçekleşecek: 2 Ekim ’20.

Liam & Noel Gallagher kardeşlerin liderliğinde ortaya çıkan ve tüm 90’lar boyunca etkisini global çapta sürdüren Oasis ilk uzunçaları Definitely Maybe’yi 1994 yılının ortalarında servis etmiş ve bir anda merkez müzik sahnesine sıçramıştı. Bir yıl sonra gelen (What’s the Story) Morning Glory ise grubun britpop hattını tartışmasız olarak domine ettiği 1995 – 1997 dönemini başlatacaktı. 

Sadece iki haftada kaydedilen, içerisinde Wonderwall, Champagne Supernova, Hello, Hey Now, Roll with It, Don’t Look Back in Anger gibi şarkıların yer aldığı, tüm şarkıların Noel tarafından yazıldığı, Liam’ın “Evet o şarkıları patates çocuk yazdı ama hepsini eşsiz vokal yorumumla ben meşhur ettim” dediği (What’s the Story) Morning Glory 25 için geri sayımdayız.

Albüm hakkında özel dosya ve inceleme bölümü hazırlayacağımızı belirtip sizi yoldaki plak baskısına uğurlayalım. 

Comments are closed.