Oasis’in Knebworth belgeseli bu sonbahar sinemalarda

Göz|

Manchester’ın medarıiftiharı Oasis’in takvimler Ağustos 1996’yı gösterirken gerçekleşen Knebworth konserleri hakkında yeni bir belgesel hazırlandığını geçtiğimiz aylarda sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise belgeselin vizyon tarihi açıklandı.

Küs kardeşler Liam ve Noel Gallagher’ın yapımcılığını bizzat üstlendikleri bu belgesel 23 Eylül ’21 tarihinde dünya çapında sinema salonlarında gösterime girecek.

Daha önce hiç görülmemiş özel görüntülerden oluşan yapımın yönetmen koltuğunda Jake Scott yer alıyor. Bu uzun metrajlı belgeselin en önemli özelliği mevcut britpop dönemini simgeleyen çeyrek milyon insanın takip ettiği Knebworth konserlerini orada bulunan hayranların gözünden görüyor olması.

Oasis Knebworth 1996 isimli belgeselin sinema salonları için hazırlanan biletleri, konserlerin ilk gecesinin tam yirmi beşinci yıl dönümü olan 10 Ağustos Salı gününden itibaren satışa çıkıyor.  Detaylar için belgeselin resmi internet sitesine uğrayın.

Liam Gallagher belgeselin basın bülteninde şunları söylüyor: “Knebworth benim için ’90’lardaki Woodstock’tu. Her şey müzik ve insanlarla ilgiliydi. Kafam pek yerinde değildi, pek bir şey hatırlayamıyorum ama hatırladığım kadarını asla unutmayacağım.” Noel ise aynı basın bültenine şunu ekliyor: “Bu kadar büyük konserde Rock ‘n’ Roll Star’ı hiç çalmadığımıza inanamıyorum. O kadar büyüktük ki kimi hit şarkılarımızı çalmadık bile.”

Comments are closed.