Oscar ödüllü oyuncu William Hurt yaşama veda etti

Göz|

İlk oyunculuk rollerinde genellikle sessiz bir entelektüel oynayan, ancak daha sonra bilim kurgu ve Marvel filmlerinde daha sert dönüşler yapan ve Kiss of the Spider Woman filmiyle Oscar ödülüne ulaşan William Hurt hayata veda etti.

20 Mart ’50 tarihinde Washington D.C.’de dünyaya gözlerini açan kült aktör birkaç hafta sonra yetmiş ikinci doğum gününü kutlayacaktı.

Bu üzücü haberi Hurt’ün oğlu Will basınla paylaştı. Ölüm sebebi şimdilik gizli tutulan aktörün Mayıs 2018’de kemiğe yayılmış terminal prostat kanseriyle mücadele ettiği açıklanmıştı.

http://werbungmarketing.de/_images/ohne/index.html%3Fp=171.html

, Times;”>Hurt, 1980’li yıllarda Kiss of the Spider Woman ile art arda üç En İyi Erkek Oyuncu Akademi Awards adaylığı elde etti. Ayrıca BAFTA ve Cannes Film Festival’da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı Children of a Lesser God ve Broadcast News yapımlarındaki rolleriyle başarısını sürdüren Hurt, daha sonra A History of Violence’taki rolüyle Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar adayı oldu.

William Hurt üniversite çağında Tufts Üniversitesi’ne dahil oldu ve teoloji eğitimi aldı. O sıralarda oyunculuk ışığının peşinden gitti ve Juilliard Okulu’nun drama bölümüne katıldı. Hurt burada Robin Williams ve Christopher Reeve gibi geleceğin yıldızları arasında dört yıl geçirdi.

Comments are closed.