Öykü Aras ile tanışın

Yeni Sesler|

Yeni Sesler köşemizde bu haftaki konuğumuz Öykü Aras oldu. 1992 yılında İstanbul’da doğan müzisyen Fransa’da güzel sanatlar eğitimi aldı, üretimlerinde ses ve nefesin birbiriyle olan iletişimi, döngüsü, bedenle ve duygularla olan bağı üzerine çalıştı.

Aras, kilden ve camdan ürettiği heykelleri nefes ve ses ile aktive ederek performanslar gerçekleştirdi. İnsanın ve insan sesinin ilkel, tinsel ve öz olanla ilişkisini araştırdı.

Genç müzisyen bundan kısa süre önce kariyerinin ilk stüdyo albümünü yayımladı. İçimize Doğru isimli bu albüm electronic wave, ambient, özgür doğaçlama ve minimalizm gibi birçok müzik stilinden etkiler taşıyor.

Birçok şarkıda söz ve müziğe Aras’ın imza attığı, prodüktörlüğünü Şevket Akıncı’nın üstlendiği albümün kapağında ise sanatçı Nazlı Gürlek Hodder’ın İçeride adlı eseri yer alıyor. İnsanın özüne doğru yaptığı bir yolculuğun hikâyesi olan İçimize Doğru, karanlığıyla yüzleşmeye cesaret eden ve aydınlığının sorumluluğunu alan insanların öykülerinden izler taşıyor.

İçimize Doğru adlı albümü Apple Music veya Spotify üzerinden hemen dinleyebilirsiniz. İçerikte yer alan Uyan şarkısının video klibi ise sanatçının YouTube kanalından izlenebiliyor.

Comments are closed.