Paris Masters’ta şampiyon Holger Rune

Zaman Makinası|

Genç raket Holger Rune, dün akşam gerçekleşen Paris Masters finalinde Novak Djokovic’e karşı sağlam durdu ve yirmi bir kez grand slam şampiyonu Nole karşısında 3-6 / 6-3 ve 7-5’lik setlerle maçı kazandı.

İlk kez bir Masters 1000 finalinde oynayan on dokuz yaşındaki Danimarkalı tenisçi, ilk seti kaybetmesine, ikinci settede ilk servisini kırdırma noktasına gelmesine rağmen bu uçurumdan döndü ve sonunda zafere ulaştı.

Bu görkemli zafer, Rune’yi 1986 yılında Boris Becker’den bu yana Paris’teki en genç şampiyon yapıyor ve onu ilk kez dünya sıralamasında ilk 10 tenisçi arasına sokuyor. 

Maç sonrası röportajında ​​kendisinden on altı yaş büyük olan Djokovic’e şunları söyledi: “Novak! Seni çok tebrik ederek başlamak istiyorum. En sevdiğim oyunculardan birisin. Küçüklüğümden beri seni izliyorum. Seninle pratik yapıyorum. Şimdi bu kortu seninle paylaşabilmek bir zevk.”

Tenis tarihine adını altın harflerle yazan Djokovic ise final sonrasındaki seremonide şunları belirtti: “Elbette beni burada yendiğin için mutlu değilim ancak ilerleyişini gördükçe mutlu oluyorum. Takımını ve seni tebrik ederim.” 

Comments are closed.