Paul McCartney yeni albüm açıkladı: McCartney III

Şarkı|

Efsanevi sanatçı Paul McCartney sıfır kilometre bir albüm çıkaracağını müjdeledi. McCartney III adını taşıyan söz konusu uzunçalar COVID-19 salgını nedeniyle başlayan karantina sürecinde dokuz hafta içinde kaydedildi.

Albümün isminin McCartney III olmasının kendi içerisinde bir anlamı var. The Beatles’ın dağılması sonrası solo çalışmalarına odaklanan müzisyen 1970 yılında her aşamasında bizzat yer aldığı McCartney I albümünü çıkarmıştı. 1970’ler boyunca Wings grubuyla çalışmalar yürüten müzisyen, Wings’in dağılması sonrası 1980 tarihinde yine her aşamasını bizzat inşa ettiği McCartney II albümüyle ses vermişti.

Paul aradan kırk yıl geçtikten sonra kendi başına kaydettiği McCartney III ile üçlemeyi tamamlıyor. Majör müzisyen BBC’ye verdiği röportajda şöyle diyor: “Sadece ortalıkta dolanıp duruyordum, bunun bir albüm olacağını düşünerek yola çıkmamıştım.”

Liverpoollu sanatçı son olarak 7 Eylül ’18 tarihinde kariyerinin on yedinci stüdyo uzunçaları olan Egypt Station’ı servis etmişti. Egypt Station hakkındaki kritik yazımızı okuyun.

11 Aralık ’20 tarihinde Capitol Records aracılığıyla yayımlanacak McCartney III’nin tanıtım videosu ise hemen aşağıda.

Comments are closed.