Paul McCartney’den The Beatles kitabı geliyor

Zaman Makinası|

Paul McCartney, Beatlemania’nın küresel bir fenomen haline geldiği 1963’ün sonu ile 1964’ün başı arasında çektiği 275 enstantaneyi derleyen bir fotoğraf kitabı yayınlıyor. 1964: Eyes of the Storm adlı yapım 13 Haziran ’23 tarihinde Liveright / W. W. Norton tarafından yayımlanacak.

Kitaptaki tüm kareler McCartney’nin o döneme ait kişisel kayıtlarından oluşuyor ve The Beatles’ın Liverpool, Londra, Paris, New York, Washington, D.C. ve Miami’deki seyahatlerine tanıklık ediyor.

1964: Eyes of the Storm, John Lennon, George Harrison ve Ringo Starr’ın daha önce hiç görülmemiş portrelerinin yanı sıra McCartney’nin bir önsözü, Harvard tarihçisi ve New Yorklu deneme yazarı Jill Lepore’un bir girişi, Nicholas Cullinan’ın bir yazısını da içeriyor. Londra Ulusal Portre Galerisi Direktörü ve Kıdemli Küratör Rosie Broadley’nin bir makalesi de kitapta yer alıyor.

Kitabı oluşturma süreci 2020 yılında, McCartney’nin arşivinde yaklaşık 1000 fotoğraflık bir hazinenin yeniden keşfedilmesiyle başladı. Tarafımıza ulaşan basın bülteninde McCartney şöyle diyor: “Kişisel bir kalıntıyı veya aile hazinesini yeniden keşfeden herkes, anında anılar ve duygularla dolup taşar ve bunlar daha sonra zamanın pusunda gömülü çağrışımları tetikler. Şubat 1964’te sona eren, üç aylık yoğun bir seyahat sürecinde çekilmiş bu fotoğrafları görme deneyimim tam olarak buydu.”

Kitaba dair yayımlanan tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Comments are closed.