Paul McCartney’nin yeni albümüyle tanışın

Yeni Sesler|

The Beatles’ın yaşayan efsanesi Paul McCartney sıfır kilometre bir albüm yayımladı. McCartney III adını taşıyan söz konusu uzunçalar müzisyenin kariyerindeki on sekizinci solo çalışma.

Albümün isminin McCartney III olmasının kendi içerisinde bir anlamı var. The Beatles’ın dağılması sonrası solo çalışmalarına odaklanan müzisyen 1970 yılında her aşamasında bizzat yer aldığı McCartney I albümünü çıkarmıştı. 1970’ler boyunca Wings grubuyla çalışmalar yürüten müzisyen, Wings’in dağılması sonrası 1980 tarihinde yine her aşamasını bizzat inşa ettiği McCartney II albümüyle ses vermişti.

Yetmiş dokuz yaşındaki müzisyen, karantina döneminde kaydettiği bu yeni albümü hakkında şöyle konuşuyor: “Her gün şarkıyı yazdığım enstrümanla kayda başlayacak ve ardından yavaş yavaş hepsini katmanlara ayıracaktım. Çok eğlenceliydi. Bir iş değildi bu, kendiniz için müzik yapmakla ilgiliydi. Yani, yapmayı sevdiğim şeyleri yaptım. Bunun bir albüm olacağına dair hiçbir fikrim yoktu.”

McCartney III’yi hemen dinlemek için ilgili Apple Music veya Spotify sayfasına uğrayabilirsiniz. Kaydın tam şarkı listesi ve ön yüz görseli ise aşağıda.

1/ Long Tailed Winter Bird
2/ Find My Way
3/ Pretty Boys
4/ Women and Wives
5/ Lavatory Lil
6/ Deep Deep Feeling
7/ Slidin’
8/ The Kiss of Venus
9/ Seize the Day
10/ Deep Down
11/ Winter Bird / When Winter Comes

Comments are closed.