PETA yılın kişisi ödülü Billie Eilish’e gitti

Zaman Makinası|

Moda tasarımcılarının ve ilgili şirketlerin kürk kullanmayı bırakmalarını savunan Billie Eilish, PETA tarafından 2021 yılının kişisi seçildi.

On dokuz yaşındaki vegan şarkıcı vesöz yazarı “Hayvan haklarını savunmak ve adaletsizliğe asla sessiz kalmamak” için aldığı PETA’nın Yılın Kişisi ödülünün en genç kazananı oldu.

PETA, tasarımcı Oscar de la Renta’yı kürk kullanmayı bırakmaya zorladıktan sonra Eilish’i moda endüstrisini zulmün asla moda olmadığını kabul etmeye zorladığı için övdü. Eilish ise şu açıklamayı yaptı: “Kürk giymenin 2021’de bu noktada tamamen yasaklanmamasını şok edici buluyorum.”

Eilish aldığı ödül hakkındaki açıklamalarını şöyle sürdürdü: “O kadar heyecanlandım ki… Oscar de la Renta ekibi bu konuda beni duydu ve sadece hayvanlar için değil, aynı zamanda gezegenimiz ve çevremiz için de daha iyi bir etki yaratan bir değişiklik yaptı.”

Pop müziğin son dönemdeki en önemli yıldızlarından biri olan Eilish kariyerinin ikinci uzunçalarını kısa süre önce yayımladı. Happier Than Ever isimli söz konusu albüm hakkındaki inceleme yazımızı okuyun.

Comments are closed.