Peter Jackson’dan The Beatles belgeseli geliyor

Göz|

Yönetmen Peter Jackson’ın yaklaşık olarak iki yıldır üzerinde çalıştığı The Beatles belgeseli artık gün yüzüne çıkmaya hazır.

The Beatles: Get Back isimli yapımdan kısa bir tanıtım videosu paylaşıldı. Servis edilen videoda majör grubun daha önce hiç görülmeyen ve toplamda elli altı saat ham kaydın taranmasıyla oluşan belgesel filmi yansıtıyor.

Disney’den gelen açıklamalara göre söz konusu belgesel 27 Ağustos ’21 tarihinde izleyici karşısında olacak. Ancak COVID-19 salgınının gidişatının bu tarihi öne çekebileceği ya da daha da uzağa iteceği de konuşulanlar arasında.

Belgeselin orijinal kayıtları Michael Edward Lindsay-Hogg’a ait. Proje hakkında konuşan Peter Jackson ise “Bize verilen elli beş saatlik görüntüler ve yüz kırk saatlik ses kayıtları sayesinde The Beatles hayranları, hayalini kurduğu ‘Fly on the Wall’ deneyimini yaşanmış olacak. Bu, zaman makinesine binip 1969 yılına ışınlanmak gibi. Belgeseli izlerken oturup yalnızca dört yakın arkadaşın stüdyolarında harika bir iş çıkarmalarına tanıklık edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yönetmen Jackson’ın detaylı açıklamalarına ek olarak The Beatles: Get Back belgeselinden ilk görüntüler hemen aşağıda.

Comments are closed.